E-novice

Novica

Slovenski kulturni praznik z Dragom Jančarjem v Mariboru, evropski prestolnici kulture 2012

03.02.2012

Pred Dragom Jančarjem, zadnjim dobitnikom nagrade Kresnik in Evropske književne nagrade, je še eno nadvse dejavno leto. Pisatelj je namreč osrednje literarno ime letošnjega največjega kulturnega projekta v Sloveniji – Maribor 2012 – Evropska prestolnica kulture. Že od sredine januarja po središču Maribora in v okolici sijejo veliki svetlobni napisi z naslovi Jančarjevih del, eden od njih pa je napis SEVERNI SIJ. To je naslov romana, ki ga je Jančar prvič objavil leta 1984, pred kratkim pa je v posebni izdaji, posvečeni prav Mariboru, izšel pri naši založbi.
Napis si lahko ogledate na Trgu Borisa Kidriča – to ni daleč od Ulice 10. oktobra 4, kjer bo v sredo, 8. februarja, torej prav na Prešernov dan, ob 12. uri v Mestni knjigarni prvi dogodek z Dragom Jančarjem. Severni sij bo predstavil v družbi sodelavcev in predstavnikov naše založbe, predstavljena pa bo tudi nemška izdaja – Nordlicht. Ta je v prevodu Klausa Detlefa Olofa izšla pred kratkim pri dunajski založbi Folio.
V sredo popoldne, ob 17. uri, pa bo Drago Jančar nastopil še v Alojzijevi cerkvi (Koroška cesta 1, Maribor). O Mariboru in svojih delih Severni sij, Zvenenje v glavi in Petintrideset stopinj se bo pogovarjal z Vesno Milek in Brankom Jordanom. Predstavljena bosta novi izdaji Severnega sija, slovenska in nemška, nekaj minut pa bo posvečenih tudi branju.
Prilagamo vabili organizatorjev. Prisrčno dobrodošli v Mariboru!

objavljeno v rubriki: Naše knjige naokrog

Multimedija

na vrh strani

Sorodne novice

na vrh strani

06.05.2012

Predstavitev knjige Razkroj oblasti na Primorskih novicah »

Sredi marca je pri Modrijanu izšla knjiga Razkroj oblasti zgodovinarja in publicista dr. Stefana Luse. Prvič je bila javno predstavljena 24. aprila 2012 v Modrijanovi knjigarni (na sliki), na predstavitvi, ki jo je vodil Dnevnikov novinar Ervin Hladnik - Milharčič, pa je sodeloval tudi nekdanji predsednik Slovenije Milan Kučan.
Dr. Stefano Lusa, ki je knjigo o zadnjem desetletju slovenske komunistične partije napisal v italijanščini, je novinar Primorskih novic. Druga javna predstavitev knjige bo zato v Kopru, in to na sedežu Primorskih novic.
Pridite torej v sredo, 9. maja 2012, ob 19. uri na Ulico OF 12 v Kopru.

objavljeno v rubriki: Naše knjige naokrog

17.02.2012

Tango, Roy in Silo v soboto na pustnem rajanju v Ljubljani »

Poučna slikanica za otroke In s Tango smo trije bo na pustno soboto, 18. februarja, ob 16. uri zaživela v predstavi, na katero vabi Cafe Open (Hrenova ulica 19) vse, ki se imajo radi: otroke in starše, bratce in sestrice, babice in dedke, tete in strice. Tudi krofov ne bo manjkalo!

objavljeno v rubriki: Naše knjige naokrog

08.02.2012

Mladi prevajalci berejo – Društvo slovenskih književnih prevajalcev v četrtek »

Društvo slovenskih književnih prevajalcev (DSKP) organizira v četrtek, 9. februarja, ob 19. uri v prostorih DSKP na Tomšičevi 12 v Ljubljani »Večer odprtih vrat« in odpira vrata vsem, ki jih zanima književno prevajanje. Dogodek z branjem iz novejših prevodov mlajših književnih prevajalcev je odlična priložnost za vse, ki se sprašujete, kako začeti. Za zaprtimi vrati ni uspelo še nikomur!
Med prevajalci, ki bodo predstavljali svoja prevodna dela, bosta tudi Ana Jasmina Oseban in Andrej Pleterski, vsak s prevodnim prvencem, ki je izšel pri naši založbi.

objavljeno v rubriki: Naše knjige naokrog

19.01.2012

Severni sij na Jančarjevem zemljevidu: Maribor 2012 – Evropska prestolnica kulture »

Izšel je Severni sij, posebna izdaja enega Jančarjevih najboljših in najbolj znanih literarnih del. Tretji roman Draga Jančarja letos dopolnjuje 28 let in doživlja čisto posebno čast – eno osrednjih mest v programu Evropske prestolnice kulture 2012. Pri Modrijanu, kjer smo objavili tudi Jančarjeva zadnja dva romana, Drevo brez imena (2008) in To noč sem jo videl (2010), je Severni sij zasijal še četrtič, v soboto, 14. januarja 2012, na otvoritveni dan Evropske prestolnice kulture, pa je v Mariboru zasijal čisto zares, kot veličasten svetlobni napis na Trgu Borisa Kidriča. Mesto Maribor bo namreč osvetljeno vsak dan tega leta, Jančarjev zemljevid pa bo sijal na osmih lokacijah – na eni izmed njih bo tudi napis To noč sem jo videl.

objavljeno v rubriki: Naše knjige naokrog

05.01.2012

Izid Poljanske vstaje pred prireditvijo »Po stezah partizanske Jelovice« »

V soboto, 7. januarja 2012, med enajsto zvečer in polnočjo bo kolona več sto pohodnikov krenila od kmetije Košir pod Pasjo ravnjo v dolino, prečila Poljansko Soro, se znova vzpela v hrib proti Lubniku, mimo Sv. Tomaža v Selško dolino in čez Mohor v Dražgoše. Dobrih deset ur je do cilja. Letos bo polna luna, večinoma kopna pot in za ta letni čas ne prehud mraz.
Vse drugače pa je bilo pred sedemdesetimi leti, ko se je vodstvo Cankarjevega bataljona po srditih spopadih z nemškimi enotami v Bukovem in Kovskem Vrhu ter na Pasji ravni odločilo za umik proti Dražgošam.

objavljeno v rubriki: Naše knjige naokrog

Vaša košarica


Vaša košarica je prazna.